Logo Miasto Sępopol

News

News zdjęcie id 271

Spotkanie z wojewodą ws. remontu drogi Sępopol-Romankowo-Lwowiec

13.04.2017

6 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie u Wojewody Warmińsko - Mazurskiego Artura Chojeckiego ws. remontu drogi Sępopol – Romankowo - Lwowiec.

To już kolejne spotkanie w tej sprawie, poprzednie odbyły się we Lwowcu oraz dwukrotnie w Romankowie. Głównym ich tematem było partycypowanie w kosztach odbudowy drogi Sępopol – Romankowo - Lwowiec. Jest to droga powiatowa, wymagająca gruntownego  remontu. Do tej pory wykonywano tylko doraźne naprawy, które nie przynosiły trwałego efektu. Dodatkowo nasilony w ostatnim okresie transport dużej ilości drewna sprzedanego przez Lasy Państwowe doprowadził do drastycznej degradacji stanu drogi.  Wspólne działania kilku samorządów oraz wojewody spowodowały, że  odbudowa staje się coraz bardziej realna i planowana jest do wykonania jeszcze w tym roku. Wstępnie ustalono, że Lasy Państwowe poniosą 50% kosztów inwestycji przez Romankowo do granic powiatu bartoszyckiego. W najbliższych dniach planowane jest podpisanie stosownego porozumienia. Szacunkowy koszt inwestycji na odcinku od Romankowa do granic powiatu wynosi około 3 mln złotych. Natomiast odcinek na terenie powiatu kętrzyńskiego to koszt  około 1,5 mln. zł, a od granic powiatu kętrzyńskiego przez Lwowiec do przeprawy mostowej na rzece Guber  około 2 mln. zł.

         W spotkaniu poruszony został również temat współfinansowania przez Lasy Państwowe przebudowy dróg gminnych w mieście Sępopol, tj. fragmentu ul. Korszyńskiej, ul. Mostowej (wokół stacji benzynowej) oraz ul. 22 Lipca. Drogi te również w ostatnim okresie bardzo ucierpiały w wyniku wywozu kilku tysięcy metrów sześciennych drewna z Nadleśnictwa Bartoszyce. Ustalono, że po przeanalizowaniu możliwości finansowych Lasów Państwowych, na kolejnym spotkaniu zostanie przedstawiona stosowna propozycja uczestniczenia w kosztach inwestycji.

W spotkaniu udział wzięli:

Wicestarosta Bartoszycki – Jan Zbigniew Nadolny,

Starosta Kętrzyński – Ryszard Niedziółka,

Zastępca Burmistrza Sępopola – Piotr Łazar, 

Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych – Piotr Czyżyk,

Dyrektor War. – Maz. Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Grzegorz Smoliński,

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych - Karol Łomecki,

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych z Kętrzyna -  Marcin Kołtonowski,

Radna Gminy Sępopol – Karolina Sikora, 

Sołtys sołectwa Lwowiec - Ryszard Pawlaszek.

 

Burmistrz zaprasza

Irena Wołosiuk

Przyjęcia interesantów:  poniedziałek-piątek w godz. pracy Urzędu

Sonda

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Miejski w Sępopolu

ul. 11 Listopada 7
11-210 Sępopol
tel.: 89 761 31 81
fax: 89 679 08 21
e-mail: sepopol@sepopol.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.