Logo Miasto Sępopol

News

News zdjęcie id 360

Wolontariusze są wśród nas

08.12.2017

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, tego dnia podczas Gali Wolontariatu w Bartoszyckim Domu Kultury Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk nagrodziła wolontariuszy Gminy Sępopol.   

Uroczystość ta była doskonałą okazją do wyróżnienia osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz lokalnego społeczeństwa. Na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury nagrodzono kilkudziesięciu wolontariuszy z miasta, gminy oraz powiatu bartoszyckiego. Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk uhonorowała tytułem „Wolontariusz Roku 2017” następujące osoby:

JOANNA WARĘCKA

Ubiegłoroczna absolwentka Gimnazjum im. I. Sendlerowej w Sępopolu, zdobywczyni tytułu „Uczeń Otwartego Serca”. Swa postawą społeczną od kilku lat daje dowód tego, iż zasługuje na ten tytuł. Aktywność społeczna Joasi miała zasięg szkolny, ale i lokalny. Jako działaczka Samorządu Uczniowskiego inicjowała szereg  akcji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej praca w ramach Szkolnego koła PCK, któremu przewodniczyła. Organizowała i wspierała wiele akcji m.in. „Marzycielską Pocztę”, „PCK czyta bajki dzieciom”, Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej oraz „Szlachetną Paczkę”. Mimo codziennych obowiązków znalazła czas dla 86-letniej samotnej mieszkanki Sępopola, niosąc jej pomoc w codziennych pracach i oferując swoje towarzystwo.
 

BOGDAN BACZEWSKI

Sołtys sołectwa Stopki został zgłoszony przez mieszkańców swojego sołectwa, którzy docenili jego wolontariacką pracę  na rzecz miejscowości. Działa w różnych organizacjach: LGD „Barcja”, Stowarzyszeniu „Ożywić Łynę”, wspiera klub sportowy LKS „Łyna Sępopol” oraz pomaga dostarczać dla ludności sołectwa dary pochodzące z Fundacji Niemieckiej.  Jest również czuły na los drugiego człowieka. W ostatnim roku opiekował się rodziną, która potrzebowała pomocy. Pomógł jej wyjść  z trudnej sytuacji.
 

EWA SIEDLER

Od wielu lat aktywnie działa na wielu płaszczyznach życia społecznego i kulturowego. Dała się poznać jako osoba życzliwa i otwarta na problemy drugiego człowieka. Od 2016 roku działa aktywnie w Świetlicy Wiejskiej w Dzietrzychowie, w której zorganizowała wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i młodzieży. Z własnej inicjatywy prowadziła m.in.: zajęcia kulinarne oraz zajęcia rękodzieła artystycznego. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszki na warsztaty byli zapraszani ludzie „dobrej woli”, którzy dzielili się swoją pasją i doświadczeniem z młodymi mieszkańcami Dzietrzychowa. Zawsze wkłada wiele pracy, sił i środków materialnych w podejmowanych działaniach. Pani Ewie bliskie są słowa „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.


ANNA ŻEJMO

Od 2006 r. jest zaangażowana w działalność na rzecz członków Miejsko-Gminnego Stowarzyszenia Bezrobotnych w Sępopolu, a od 2016 roku jest Prezesem tego Stowarzyszenia. Jako wolontariuszka pomaga osobom bezrobotnym, niesamodzielnym, samotnym matkom oraz wszystkim tym, którzy potrzebują jej pomocy. Potrafi bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem wczuć się w problemy innych ludzi i pomaga je rozwiązywać. Jej poświęcenie i umiejętność dzielenia się z innymi zasługują na wyraz szacunku i uznania.
 

Burmistrz zaprasza

Irena Wołosiuk

Przyjęcia interesantów:  poniedziałek-piątek w godz. pracy Urzędu

Sonda

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Miejski w Sępopolu

ul. 11 Listopada 7
11-210 Sępopol
tel.: 89 761 31 81
fax: 89 679 08 21
e-mail: sepopol@sepopol.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.