Logo Miasto Sępopol

News

News zdjęcie id 395

II etap prac remontowych w budynku socjalnym na stadionie miejskim.

05.04.2018

      Tym razem prace remontowe dotyczące gruntownej przebudowy wnętrz objęły swym zakresem parter budynku socjalnego na stadionie miejskim. Dzięki ofiarności darczyńców, przekazujących materiały budowlane oraz zaangażowaniu wolontariuszy na ukończeniu znajdują się prace remontowe obejmujące swym zakresem pomieszczenia szatni, natrysków, a także wygospodarowano miejsce, dzięki nowej aranżacji ścian z przeznaczeniem na wc. W ramach prac na ścianach pomieszczenia z natryskami ułożono nową  glazurę, uprzednio gruntownie przebudowując całą instalację wodociągowo-sanitarną oraz elektryczną. Skuto wszystkie posadzki, wykonano nową wylewkę poziomującą podłogi, ułożono terakotę wraz z systemem odprowadzającym wodę. W celu zapewnienia właściwej opieki zawodnikom którzy w czasie rozgrywek doznali urazów, wybudowano specjalny brodzik w którym w ramach zabiegów rehabilitacyjnych zawodnicy będą mogli odzyskiwać pełną sprawność ruchową. Dzięki wzniesieniu nowych ścian działowych wyodrębniono pomieszczenie na toaletę. Dotychczas parter budynku nie posiadał takiego pomieszczenia, a jedyna toaleta w budynku znajdowało się na piętrze, do którego  wejście znajduje się na zewnątrz budynku. Remontowane natryski zostały wyposażone w nową armaturę sanitarną, zlewy, oświetlenie, a także wymieniono wszystkie drzwi wewnętrzne wraz z ościeżnicami. Zakres prac obejmował również wymianę drzwi zewnętrznych, ponieważ stare już dawno straciły swą funkcjonalność i nie nadawały się nawet do odbudowy. Kolejnym wyremontowanym pomieszczeniem jest główna szatnia zawodników LKS Łyna. Od tej chwili każdy z zawodników posiada własne indywidualnie do niego przypisane miejsce. W celu zaoszczędzenia jak największych środków finansowych, we własnym zakresie wykonano projekt mebli w które została wyposażona szatnia. Koszty jakie zostały poniesione na meble, to jedynie zakup odpowiednio dociętych elementów, w cenie surowych płyt meblowych. Montaż natomiast został wykonany nieodpłatnie przez osoby którym na sercu leży dobro naszego klubu. Ze względu na duże zawilgocenie ścian, jeszcze w tym roku wykonane będzie ułożenie drenażu odwodniającego fundamenty wokół budynku, w który budynek nigdy nie był wyposażony. Doraźnie w pomieszczeniach szatni dokonano osuszenia ścian, dzięki uprzejmości lokalnego przedsiębiorcy z Roskajm, który udostępnił nieodpłatnie specjalistyczne urządzenie przeznaczone do tego celu. Kolejnym krokiem było wykonanie dodatkowych otworów wentylacyjnych, tak by poprawić cyrkulację powietrza wszystkich pomieszczeń. Na prace końcowe oczekuje jeszcze korytarz oraz pomieszczenie drugiej szatni. Dotychczas wykonano w tych pomieszczeniach ułożenie instalacji elektrycznej, wygładzono ściany i sufity, wykonano nową posadzkę, a w korytarzu ułożono terakotę.

                W III etapie przewidziana jest wymiana bardzo szkodliwego dla zdrowie azbestowego poszycia dachu na blachodachówkę, wymiana wiatrownic, dokonanie obróbek przy kominach oraz wymiana orynnowania. Następnie wykonane będzie ułożenie drenażu służącego odwodnieniu fundamentów oraz ścian przyziemia, a całość prac zakończy odświeżenie elewacji budynku i przebudowa schodów zewnętrznych.

                Większość prac można było wykonać dzięki bardzo oszczędnemu gospodarowaniu własnymi środkami finansowymi, ogromnej ofiarności sponsorów, zaangażowaniu wielu osób które nie oczekiwały wynagrodzenia za swoją pracę, za co z całego serca wszystkim dziękujemy.

 

NATRYSKI ORAZ TOALETA PO REMONCIE

NATRYSKI PRZED REMONTEM

MEBLE DO SZATNI PRZED MONTAŻEM

SZATNIA PO REMONCIE

SZATNIA PRZED REMONTEM

KORYTARZ W TRAKCIE REMONTU

Burmistrz zaprasza

Irena Wołosiuk

Przyjęcia interesantów:  poniedziałek-piątek w godz. pracy Urzędu

Sonda

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Miejski w Sępopolu

ul. 11 Listopada 7
11-210 Sępopol
tel.: 89 761 31 81
fax: 89 679 08 21
e-mail: sepopol@sepopol.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.