Logo Miasto Sępopol

News

News zdjęcie id 439

Remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu

13.07.2018

            W ostatnich dniach dokonano odbioru prac związanych z remontem budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu. Prace wykonała firma wyłoniona w wyniku przeprowadzenia procedury określonej w regulaminie zamówień, dla inwestycji których koszty wynoszą poniżej progów określonych w ustawie o zamówieniach publicznych. W toku postępowania wpłynęły 3 oferty, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Batek Sp. z o.o. z Bartoszyc. Inwestycja została sfinansowana ze środków zewnętrznych, w następstwie złożonego na początku bieżącego roku wniosku do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Po akceptacji naszej inwestycji przez zarząd województwa, sejmik zatwierdził ostateczną listę inwestycji które uzyskały wsparcie finansowe. Wśród wybranych wniosków znalazł się również nasz wniosek. Przyznane dofinansowanie wyniosło 20 000 zł i pokryło w 100% koszty remontu obiektu. W ramach prac wykonano między innymi: malowanie elewacji w kolorach uzgodnionych z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Olsztynie (ze względu na lokalizację budynku w odległości do 100 metrów od strefy ochrony konserwatorskiej). Pracom remontowym podlegały również kominy oraz ogniomury, a także odnowiono przyziemie budynku i wymieniono stare skorodowane orynnowanie. Na elewacji umieszczono specjalną ogrzewaną oraz wyposażoną w alarm otwarcia szafkę zawierającą defibrylator. Obiekt dodatkowo jest monitorowany przy pomocy kamer znajdujących się na budynku stacji paliw.

          Przed remontem elewacji, a po uzyskaniu stosownych zgód oraz pod nadzorem archeologa, wykonano tak oczekiwane od lat odwodnienie fundamentów budynku, a także ułożono opaskę z kostki polbrukowej wokół przyziemia budynku. Wykonała to firma Kaj - Bud z Bezled. Całość wykonanych prac kompleksowo rozwiązuje problem podsiąkania i niszczenia ścian, a także poprawia estetykę budynku. Do wykonania pozostała jeszcze wymiana nawierzchni podjazdu.

            Mamy nadzieję, że budynek po wykonaniu wszystkich prac może stać się wizytówką Ochotniczych Straży Pożarnych, nie tylko w naszej gminie ale również i w powiecie.

 

Burmistrz zaprasza

Irena Wołosiuk

Przyjęcia interesantów:  poniedziałek-piątek w godz. pracy Urzędu

Sonda

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Miejski w Sępopolu

ul. 11 Listopada 7
11-210 Sępopol
tel.: 89 761 31 81
fax: 89 679 08 21
e-mail: sepopol@sepopol.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.